Free Riding Snowboard Nedir?

kayaktutkunu

Site Yetkilisi
Kayak Tutkunu
33
33
İstanbul
Tür
Kayak
IG
kayaktutkunu
Free Ride Snowboard, FreeStyle Snowboard disiplini ile çok karıştırılır yalnız birbirlerinden farklı karaktere sahip iki ayrı disiplindir. Bunu karıştırıyor olmanız için kendinizi suçlamayınız çünkü snowboard dünyasında bu çok karıştırılır. Bende size bildiğim ve edindiğim kadar bilgiyi sizlerle paylaşacağım ve tanımımın %100 doğru olduğunu iddaa etmiyorum. Eksik gördüğünüz ve eklemek istediğiniz bilgiyi yorum kısmında eklerseniz çok sevinirim.

All-Mountain (tüm dağ) ve Freestyle ile karşılaştırıldığında sürücülük stili olarak farklılaşıyor. Tüm dağ sürüşlerinin biraz serbest sürüş içerdiği için aynı olduğu söylenir ama bu doğru değildir. Tüm dağ sürüşleri başka stillerde içerir. Serbest Stil Snowboard ile Serbest Sürüş Snowboard'un aynı olduğu düşüncesi de yanlıştır. Çünkü iki tarzın doğasına baktığınızda zıt doğaya sahip tarzlar olduğunu göreceksiniz.

Free Ride'da hem hız, hemde show görebilirsiniz. Tecihen pist dışı (offpist), bolkar da kayılır. FreeStyle boardlarına göre daha geniş ve daha uzun boardlar tercih edilir. Bunun sebebi bolkarda boardun batmasını engellemektir. Sürücünün tercihine göre ''Softboot'' veya ''Hardboot'' tercih edilebilir.
 
  • Beğen
Tepkiler: mustafapusti