Snowboard seçimi

Cem

Snowboard TR
6
16
İstanbul
Tür
Snowboard
.
3.00 Seviye
IG
Cm.kayaa
Burton Ripcord almayı planlıyorum, pistte ve bazen pist dışı kayıyorum. Sizce mantıklı bir tercih olur mu ? Ve bu board ile birlikte hangi bağlamayı tercih etmeliyim ? Kendime sıfırdan ekipman oluşturacağım, yardımcı olursanız sevinirim :)

mustafapusti

Site Yetkilisi
Kayak Tutkunu
65
31
Zonguldak
Tür
Snowboard
.
2.00 Seviye
IG
mustafapusti
Burton Ripcord almayı planlıyorum, pistte ve bazen pist dışı kayıyorum. Sizce mantıklı bir tercih olur mu ? Ve bu board ile birlikte hangi bağlamayı tercih etmeliyim ? Kendime sıfırdan ekipman oluşturacağım, yardımcı olursanız sevinirim :)
Board güzel hocam. Yumuşak kar içinde çok uygun ve esnek bir board. Bunun üzerine burton freestyle bağlama ve burton moto bot düşünebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Redno ve Cem

Redno

Yeni Üye
1
29
Bursa
Tür
Snowboard
.
1.00 Seviye
IG
ondergog
Merhaba,
Ripcord, All Mountain bir board pist çok mutlu edicek tir, bol kar da da Türkiye şartlarında mutlu eder ama seviyeniz ne durumda seviyenize göre board tercih çok fazla değişiyor.

Timsah

Tanınmış Üye
72
42
İstanbul
Tür
Snowboard
Ben de spx ten aldığım bir bilgiyi paylaşayım.
Burton tamam ok iyi bir ekipman ama alacağınız board modeline uygun bağlama ve bot seçmeniz çok çok daha iyi oluyormuş performans ve tarzınızla ilgili.

Yani kabaca örnek vereyim yumuşak bir board alıyorsanız yine ona uygun yumuşak bir bağlama ve bot olması gerekli, modelden ziyade.

Ben boardumu alırken burtonun kendi sitesinden uyumlu ekipmanlara bakarak tavsıye ettıgı baglamayı almıştım. Çok çok hassas farklar oluşturuyordur belki bu seçimler ama nihayetinde firmanın tavsiyesi diye uydum. İsterseniz uymayabilirsiniz. Hem tecrübenize hem tarzınıza uygun olması daha çok keyif almanızı sağlar diye düşünüyorum.

mustafapusti

Site Yetkilisi
Kayak Tutkunu
65
31
Zonguldak
Tür
Snowboard
.
2.00 Seviye
IG
mustafapusti
Burton tamam ok iyi bir ekipman ama alacağınız board modeline uygun bağlama ve bot seçmeniz çok çok daha iyi oluyormuş performans ve tarzınızla ilgili.

Yani kabaca örnek vereyim yumuşak bir board alıyorsanız yine ona uygun yumuşak bir bağlama ve bot olması gerekli, modelden ziyade.

Ben boardumu alırken burtonun kendi sitesinden uyumlu ekipmanlara bakarak tavsıye ettıgı baglamayı almıştım. Çok çok hassas farklar oluşturuyordur belki bu seçimler ama nihayetinde firmanın tavsiyesi diye uydum. İsterseniz uymayabilirsiniz. Hem tecrübenize hem tarzınıza uygun olması daha çok keyif almanızı sağlar diye düşünüyorum.
Bu konuda evo da set halinde uyumlu setleri gösteriyor.

• Beğen
Tepkiler: Timsah ve Cem

Cem

Snowboard TR
6
16
İstanbul
Tür
Snowboard
.
3.00 Seviye
IG
Cm.kayaa

Burtonun sitesine bir bakacağım teşekkür ederim fikir verdiğiniz için :)