Snowboard'a Ne zaman ve nerede başladın?

mustafapusti

Site Yetkilisi
Kayak Tutkunu
65
31
Zonguldak
Tür
Snowboard
.
2.00 Seviye
IG
mustafapusti
Selam sevgili Snowboard tutkunları. Her boardcunun bir hikâyesi vardır. Sen snowboard yapmaya ne zaman ve nerede başladın hadi hikâyeni bizlerle paylaş! :)
İlk tecrübem yıllar önce Samsun Ladik Kayak merkezinde, daha sonra Ordu Çambaşı Kayak Merkezi ilk eğitimimi aldığım yer oldu. Daha sonrasında Gürcistanda Bakuriani Kayak Merkezi sonrası Artvin Atabarı Kayak Merkezi ve geçen sezonu kapattığım yer Gürcistan Gudairi Kayak Merkezi. Aralarından en iyisi ve zevklisi Gudairi Kayak Merkeziydi. Gidilip görülesi bir tesis. Giden olursada SPX e uğramadan geçmesin. Türkiyeden dostlarımız orada. :)

dorukoturgan

Snow Sonics
5
18
İzmir
Tür
Snowboard
.
5.00 Seviye
IG
doruk_oturgan
Selam sevgili Snowboard tutkunları. Her boardcunun bir hikâyesi vardır. Sen snowboard yapmaya ne zaman ve nerede başladın hadi hikâyeni bizlerle paylaş! :)
İlk saklıkentte tutuldum bu spora davrazda ise başladım bundan tam 4 yıl önce ilk sezonda zehri kaptım ve neredeyse her haftasonu kaymaya gittim önümüzdeki sene kanadaya bu hobiyi profesyonel bir mesleğe dönüştürmeye gideceğim ve eğer bir sıkıntı olmazsa yaşım elvermeyene kadar kaymaya devam edeceğim. :)

Harun.yksel

Snowboard TR
2
27
Ankara
Tür
Snowboard
.
4.00 Seviye
IG
harunyksel
5 yıl önce Ilgaz Yıldıztepe kayak merkezinde denemiştim. Akşama kadar düşmekten heryerim morarmıştı. Ama insan acıdan zevk alır mı derseniz ben aldım :)Çevremde maalesef Snowboard yapan kimse yoktu. Önce kendim azmettim öğrendim sonra dedim bu iş tek başına olmaz, eşime arkadaşlarıma derken çok sayıda kişiye öğretmiş oldum. Şimdi her sezon sağolsunlar ne zaman gidiyoruz diyen bir çok insan oldu çevremde. Sonuç olarak biri gelsin öğretsin diye beklemeye gerek yok. İstedikten sonra herşeyi yapabilirsiniz. Önemli olan azim ve vazgeçmemek. Bizi öldürmeyen acılar güç verir;)

Cem

Snowboard TR
6
16
İstanbul
Tür
Snowboard
.
3.00 Seviye
IG
Cm.kayaa
3-4 yıl önce kartepede ilk kez snowboard ile tanıştım. Zaten küçüklüğümden beri çok istediğim bir spordu, o sene de istanbula pek kar yağmayınca biz de kar tatiline gidelim dedik. Daha sonra annemlerinde benim bu spora çok istekli olduğumu bilmeleri üzerine ders aldım kartepede bir hocadan. Kendisi bana eğer bırakmazsam çok başarılı olabileceğimi söyledi. Bende istanbula döndükten sonra redbull sporcularını ve yine çeşitli snowboard sporcularını takip ettim, kayış tarzlarını gözlemledim ve 2. yılımda çok daha iyi bir şekilde pistte kaymaya başladım. Hala gelişme aşamasındayım ve milli takım için çalışıyorum. İyi akşamlar herkese :)

kayaktutkunu

Site Yetkilisi
Kayak Tutkunu
33
33
İstanbul
Tür
Kayak
IG
kayaktutkunu
3-4 yıl önce kartepede ilk kez snowboard ile tanıştım. Zaten küçüklüğümden beri çok istediğim bir spordu, o sene de istanbula pek kar yağmayınca biz de kar tatiline gidelim dedik. Daha sonra annemlerinde benim bu spora çok istekli olduğumu bilmeleri üzerine ders aldım kartepede bir hocadan. Kendisi bana eğer bırakmazsam çok başarılı olabileceğimi söyledi. Bende istanbula döndükten sonra redbull sporcularını ve yine çeşitli snowboard sporcularını takip ettim, kayış tarzlarını gözlemledim ve 2. yılımda çok daha iyi bir şekilde pistte kaymaya başladım. Hala gelişme aşamasındayım ve milli takım için çalışıyorum. İyi akşamlar herkese :)
Aramıza hoş geldin dostum 👽

• Beğen
Tepkiler: Cem

seher

Kayak Tutkunu
1
27
Istanbul + belcika
Tür
Kayak
.
5.00 Seviye
IG
Kzlkns
Aslen kayseriliyim, ama doğma büyüme yurt dışında yaşıyorum, maalesef kayserili olmama rağmen kayakla çok geç tanıştım. Çok istiyordum, imkansız gibi geliyordu. Geçtiğimiz kış sezonu düğün alışverişim için yurt dışından (ilk kez) kışın kayseriye gittik. Düğün telaşımız bitince eğlenmek için yukarı yani dağ’a çıktık. Derken bir de baktım üstümde başımda kayak kıyafetleri 😂 bir iki story atıverdim sanki kırk yıllık kayakçıyım. Oldum olası paten tutkum vardı zaten, kayak neden olmasın dedim. nışanlım gazıma gelip peşime düştü. Biz iki cahil acemi pistenden haberimiz olmadığı için teleferikle daha da yukarı çıktık. Bak aşkım bu kayak böyle takılıyor demeye kalmadan bir sürat ile yüzün aşağı doğru kaymaya başladım. Gözümden bir ışık geçti, ellerimdeki batonlar bir yana uçtu, kayseriliyim ya o an bile eyvah batonların parasını alırlar diye geçirdim içimden. 😂 düşmek neyse ama birini gider o hızla yaralarım diye çok korktum, velhasıl korkunun ecele faydası yok deyip kendimi yere savurdum yoksa duracağım yoktu. Panda gibi yere oturup tepede kalan nışanlımı aramak istedim, ben tırmanarak gelirim demeye kalmadı, revir görevlileri nışanlımı almaya gelmiş, peşimden gelmek isterken oda düşüp sakatlanmış. Soluğu hastanede aldık ama geri kalan iki haftayı erciyeste aldım ben, dağdan indiğim an özlüyordum. Belçika da indoor ski pistlere gittim. Şuan gayet iyi yapıyorum. Evlendik, eşimde fobi oluştu ama hafta sonları bursaya gidip ona da öğretip yıllık iznimiz için kayseriye gitmeyi düşünüyoruz. Herkes kaysın, herkes herkes herkes. Kaymadan önceki geçen yıllarım çöpmüş. + herkesi kayseriye beklerim daha uyguna geliyor 😁

kayaktutkunu

Site Yetkilisi
Kayak Tutkunu
33
33
İstanbul
Tür
Kayak
IG
kayaktutkunu
Aslen kayseriliyim, ama doğma büyüme yurt dışında yaşıyorum, maalesef kayserili olmama rağmen kayakla çok geç tanıştım. Çok istiyordum, imkansız gibi geliyordu. Geçtiğimiz kış sezonu düğün alışverişim için yurt dışından (ilk kez) kışın kayseriye gittik. Düğün telaşımız bitince eğlenmek için yukarı yani dağ’a çıktık. Derken bir de baktım üstümde başımda kayak kıyafetleri 😂 bir iki story atıverdim sanki kırk yıllık kayakçıyım. Oldum olası paten tutkum vardı zaten, kayak neden olmasın dedim. nışanlım gazıma gelip peşime düştü. Biz iki cahil acemi pistenden haberimiz olmadığı için teleferikle daha da yukarı çıktık. Bak aşkım bu kayak böyle takılıyor demeye kalmadan bir sürat ile yüzün aşağı doğru kaymaya başladım. Gözümden bir ışık geçti, ellerimdeki batonlar bir yana uçtu, kayseriliyim ya o an bile eyvah batonların parasını alırlar diye geçirdim içimden. 😂 düşmek neyse ama birini gider o hızla yaralarım diye çok korktum, velhasıl korkunun ecele faydası yok deyip kendimi yere savurdum yoksa duracağım yoktu. Panda gibi yere oturup tepede kalan nışanlımı aramak istedim, ben tırmanarak gelirim demeye kalmadı, revir görevlileri nışanlımı almaya gelmiş, peşimden gelmek isterken oda düşüp sakatlanmış. Soluğu hastanede aldık ama geri kalan iki haftayı erciyeste aldım ben, dağdan indiğim an özlüyordum. Belçika da indoor ski pistlere gittim. Şuan gayet iyi yapıyorum. Evlendik, eşimde fobi oluştu ama hafta sonları bursaya gidip ona da öğretip yıllık iznimiz için kayseriye gitmeyi düşünüyoruz. Herkes kaysın, herkes herkes herkes. Kaymadan önceki geçen yıllarım çöpmüş. + herkesi kayseriye beklerim daha uyguna geliyor 😁
Harikasınız @seher hanım. Enerjinize ve mütevaziliğinize hayran kaldım. Bundan sonraki yıllarda kıymetli eşiniz ve inşallah sağsalim dünyaya gelecek çocuklarınızla bol bol kaymalı yıllarınız olsun. 😍🙏

Timsah

Tanınmış Üye
72
42
İstanbul
Tür
Snowboard
Valla bizde kayseri diye başladık bu yıl için plana lanet olasıca pislik korona derken uludağa yöneldik gibi🤣🤣

Doğukan

Moderatör
Kayak Tutkunu
38
26
Kayseri
Tür
Snowboard
IG
dogukan.dokuzcu
Harikasınız @seher hanım. Enerjinize ve mütevaziliğinize hayran kaldım. Bundan sonraki yıllarda kıymetli eşiniz ve inşallah sağsalim dünyaya gelecek çocuklarınızla bol bol kaymalı yıllarınız olsun. 😍'🙏
hocam merhaba.ERCİYES'e gelirseniz haberleşelim,elimden geldiğince yardımcı olurum,Ben sürekli ERCİYES'te aktifim :) Sizin de çok güzel anlattığınız şekilde yeterince öğrenmeden,pistleri tanımadan kaymak çok riskli.O yüzden kendimizi geliştirerek level atlayacağız :)

Son düzenleme:

Doğukan

Moderatör
Kayak Tutkunu
38
26
Kayseri
Tür
Snowboard
IG
dogukan.dokuzcu
Ben kar nedir? yenilir mi içilir mi? diye soranların memleketindenim.(coğrafya kaderdir :D ) Kayseri'de üniversite kazanmadan önce sadece mangal yapmak için onlarca km yol gidip kar topu oynayabiliyorduk :D Velhasıl Kayseri'ye geldim,ERCİYES'e çıktım,bir dahada inmedim( vize ve final sınavlarım hariç) .Bu yüzden okulumu uzattım (pişman mıyım? tabi ki de hayır.)

necomettin

Yeni Üye
1
İstanbul
Tür
Snowboard
.
3.00 Seviye
IG
necmiciran
3 yıl önce Bansko’da başladım. Arkadaşım öğrenmekten başka çarem olmasın diye diye Todorko’ya kadar çıkarıp bırakmıştı. Hevesliydim ama heves bi anda kaçabilirdi. Aşağı inmem düşe kalka iki saati bulmuştu. Topuk topuk snowbordu öğrendim. Meğerse zehri almışım.